Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 marca 2023 napisz DONOS@

Uhonorowani laurem

Z kilkumiesięcznym późnieniem, ale wreszcie przyznano Łomżyński Laur Sportowy za 2006 rok. To nagroda prezydent miasta za szczególne osiągnięcia w dziedzinie sportu i kultury fizycznej. W tym roku Laury wręczono po raz drugi. W kategorii sportowiec zdobyli go Marta Przeździecka i Artur Zaczek, w kategorii trener Czesław Jakołcewicz, a w kategorii sponsor OSM Piątnica i Browar Łomża.

Marta Przeździecka - uczennica I LO w Łomży, nie ma sobie równych w regionie w szachach. W 2006 roku zdobyła m.in. V miejsce w Mistrzostwach Świata Juniorów w szachach w Gruzji w kategporii do 18 lat i II miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Kobiet w Trzebini.
Kolejny laureat - Artur Zaczek - to największy talent sprinterski, jaki pojawił się na ziemi łomżyńskiej. Uczeń  łomżyńskiego „Ekonomika” w ubiegłym roku został m.in. Halowym Mistrze Polski Juniorów Młodszych w biegu na 60 m., Mistrzem Polski Juniorów Młodszych w biegu na 100 m, Wicemistrzem Polski Juniorów Młodszych w biegu 200m.
W kategorii trener kapituła nagrodą Łomżyńskiego Laura Sportowego uhonorowała Czesława Jakołcewicza, trener piłkarzy II–ligowego ŁKS Łomża. Trener przejął drużynę w ŁKS w połowie jesiennej rundy rozgrywek i mimo trudnego startu doprowadził do udanej końcówki rundy. W czterech ostatnich meczach ŁKS Łomża zdobył 10 punktów.

Dodajmy, że kandydatów do Laura mogły zgłaszać łomżyńskie kluby i stowarzyszenia sportowe, oraz redakcje prasowe, radiowe, telewizyjne i internetowe mające swoją siedzibę lub przedstawicielstwa w Łomży.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę