Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@

Powtórka przetargu..., czyżby powtórka z historii?

Ratusz musi powtórzyć przetarg na wyłonienie wykonawcy bocznego boiska na miejskim stadionie przy ulicy Zjazd. Choć w połowie czerwca ogłoszono, że boisko to wykona konsorcjum pod przewodnictwem PW „ZIEJA” z Łomży, odwołanie złożyła warszawska firma Zielona Architektura, która modernizowała boisko główne stadionu i która według zapewnień prezydenta Łomży miałaby sfinansować te prace. Zgodnie z nowym przetargiem odbiór boiska ma nastąpić dopiero 30 maja 2008 roku.

Jak wyjaśnia Łukasz Czech z biura prasowego ratusza w odwołaniu Zielona Architektura podnosiła, że w zwycięskiej ofercie Przedsiębiorstwa Wielobranżowego “ZIEJA” Ryszard Zieja z Łomży był błąd w cenie, co powinno spowodować wykluczenie tej oferty.
Nowy przetarg, który został ogłoszony wczoraj, nieznacznie różni się od tego z maja. Poza  zmianą daty zakończenia prac z 30 sierpnia na 30 września wprowadzono tam datę odbioru boiska – 30 maja 2008 rok i jedną jakże cenną uwagę -  „na czas odbioru trawa na boisku powinna się zazielenić, mieć wysokość ok.1,5cm do 2cm oraz nie mogą występować powierzchnie nie zazielenione (bez trawy).(...) Do tego czasu pielęgnacja i nawożenie należy do obowiązków Wykonawcy.”

Poza tym zakres prac nie uległ zmianom. Ma zostać wykonanie odwodnienia wałów przeciwpowodziowych przy boisku treningowym, zbudowana instalacji nawadniająca i odwodnienie, a także wykonana płyty boiska treningowego z nawierzchnią trawiastą z trawy wysiewanej.

Przypomnijmy w ubiegłym roku, gdy wybierano wykonawcę płyty głównej boiska przetargi unieważniano były kilkukrotnie unieważnione, a następnie prezydent wybrał wykonawcę modernizacji firmę Zielona Architektura z „wolnej reki”. Niestety wybór okazał się niezbyt szczęśliwy. Wykonawca nie dość, że kilka miesięcy spóźnił się z wykonaniem pracy, na domiar złego, znaczną część tego co wykonał musi poprawić. Największe zastrzeżenia dotyczą płyty głównej boiska i „holenderskiej murawy”, która gnije...
210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę