Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Od lipca kolejki w aptekach i u lekarzy

Od 1 lipca wchodzą nowe przepisy wypisywania recept. Lekarze na recepcie leku refundowanego przez NFZ musi wpisać numer PESEL pacjenta. Wydłuży to czas przyjmowania chorego, zwłaszcza gdy trzeba wypisać kilka druków. Dodatkowa praca czeka też farmaceutów. Poza tym, że będą musieli ręcznie wprowadzić do systemu 11 cyfr, w przypadku, gdy numer będzie niewyraźny czy niepełny, będą sprawdzać PESEL z dowodu osobistego klienta. Dlatego osoba wykupująca leki powinna mieć zawsze ze sobą taki dokument. Aptekarz będzie mógł poprawić PESEL, gdy lekarz się pomyli, lub wpisze go niewyraźnie.


Wprowadzenie obowiązku wpisywania numeru PESEL pacjenta na receptach ma usprawnić kontrolę ordynowanych leków, a tym samym przyczynić się do zmniejszenia wydatków NFZ na ten cel.

Ale nowe przepisy umożliwią też lekarzom wypisywanie w trakcie jednej wizyty trzech recept na leki refundowane na trzy kolejne miesiące kuracji. Jest to szczególnie istotne dla osób przewlekle chorych, które w związku z koniecznością ciągłego przyjmowania leków, często idą do lekarza tylko w celu uzyskania recepty. Na razie lekarze będą wypisywać PESELE na starych drukach recept. Nowe druki, z rubryczkami na wpisanie cyfr, zaczną obowiązywać od stycznia 2008 roku.  
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę