Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 24 marca 2023 napisz DONOS@

Koniec strajku w łomżyńskim szpitalu

Po 38 dniach kończy się strajk w Łomżyńsim szpitalu. W czwartek wieczorem porozumienie o przerwaniu strajku podpisali lekarze, dyrekcja szpitala i jako gwarant marszałek województwa podlaskiego. Od piątku lekarze mają powrócić do pracy. Będą leczyć pacjentów i wypełniać dokumentację niezbędna do rozliczeń szpitala z Narodowym Funduszem Zdrowia.

dr Leszek Kołakowski szef komitetu strajkowego lekarzy, Dariusz Piontkowski marszałek województwa podlaskiego, Marek Olbryś wicemarszałek, Marian Jaszewski dyrektor szpitala.
dr Leszek Kołakowski szef komitetu strajkowego lekarzy, Dariusz Piontkowski marszałek województwa podlaskiego, Marek Olbryś wicemarszałek, Marian Jaszewski dyrektor szpitala.

 
W podpisanym poprzumieniu znalazły się zapisy o tym, że wszyscy strajkujący lekarze  łomżyńskiego szpitala będą mogli podpisać kontrakty, które od 1 października mają zastapić dotychczasowe umowy o pracę. Kontrakty ma opracowac zespół, w skład którego wejdą także przedstawiciele lekarzy.

Przypomnijmy strajk lekarzy w łomżyńskim szpitalu rozpoczął się 21 maja. Od tego czasu wszystkie szpitalne przychodnie i specjalistyczne poradnie były zamknietę, a szpital funkcjonował jak na ostrym dyżurze, Na Lekarze, poza tym, ze nie leczyli pacjentów, nie wypełniali także druków sprawozdawczości, które uprawniałyby NFZ do wypłaty szpitalowi pieniędzy. Na początku czerwca, w ramach zaostrzenia strajku, 92 lekarzy złożyło wypowiedzenia z pracy.

Według szacunków dyrekcji strajk lekarzy kosztował szpital około 3,5 mln zł.

Oto pełna treśc podpisanego orozumienia:

POROZUMIENIE sprawie zawieszenia akcji strajkowej prowadzonej przez OZZL przy Szpitalu Wojewódzkim w Łomży następującej treści:

1. Powołany zostanie zespół przygotowujący nowe formy zatrudnienia lekarzy w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży w skład, którego wejdą przedstawiciele Zakładowego Komitetu Strajkowego maks. – 3 osoby.
2. Lekarze biorący udział w strajku, którzy złożyli wypowiedzenia mogą przystąpić do pracy na tych samych stanowiskach od dnia 01.10.2007 r.
3. W przypadku podjęcia pracy, wszystkie oddziały i poradnie szpitalne zostaną przywrócone do normalnego funkcjonowania.
4. Dyżury lekarskie w oddziałach szpitalnych będą obowiązywały od godziny 15.35 do 8.00 a w Zakładzie Diagnostyki obrazowej od godz. 13.00 do 8.00, do czasu ustalenia nowych form zatrudnienia.
5. Płatności za dyżuru kontraktowe, będą regulowane w momencie realnego spływu środków z NFZ do szpitala.Lekarze biorący udział w strajku zobowiązują się do przystąpienia do pracy od dnia 29.06.2007 r. oraz nie podejmowania czynnej akcji strajkowej do 31.12.2007 r., o ile powyższe ustalenia nie zostaną przez żadną ze stron „złamane”.
W przypadku zakończenia ogólnopolskiej akcji strajkowej OZZL w terminie wcześniejszym, Zakładowy Komitet Strajkowy OZZL przy Szpitalu Wojewódzkim w Łomży, również ją zakończy.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę