Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 23 września 2023 napisz DONOS@

Pepees: 100 mln zł dla akcjonariuszy

Łomżyński Pepees ma wydać nawet 100 mln zł na skup akcji własnych aby je umorzyć – tak postanowili akcjonariusze spółki podczas czwartkowego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy. Ustalono też, że maksymalna cena jednej akcji, po której zarząd firmy będzie je skupował wyniesie 270 zł – to o 90 zł więcej niż zakładano na początku czerwca. Walne zdecydowało także o przeprowadzeniu podziału akcji spółki (tzw. splitu) w proporcjach 1 : 100. W trakcie Walnego akcje spółki notowane na GPW w Warszawie zdrożały z ok. 200 na 240 zł.


Zgodnie z decyzjami WZA nabywanie akcji własnych przez Pepees w celu ich umorzenia odbędzie się w formie wezwania na sprzedaż akcji spółki. Ma ono zostać ogłoszone w ciągu miesiąca. Maksymalnie zarząd będzie mógł skupić 1/3 akcji spółki. Maksymalna cena jednej akcji ogłoszona w wezwaniu ma wynieść 270 zł (przed splitem akcji, a odpowiednio 2,70 złotych gdyby do podziału doszło wcześniej). Na skup akcji własnych z kasy spółki 100 mln zł. To 80% kwoty jaką Pepees pozyskał ze sprzedaży Browaru Łomża.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę