Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 02 grudnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Być może łomżyńscy lekarze wrócą do pracy

Czy lekarze, którzy strajkują w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży wrócą do pracy? Jutro po spotkaniu komitetu strajkowego z lekarzami powinna zapaść decyzja. Wiele wskazuje na to, że strajk będzie prowadzony, ale w innej formie. Jak powiedział Polskiemu Radu Białystok przewodniczący komitetu strajkowego, dr Leszek Kołakowski wszyscy są już zmęczeni taką formą protestu i dlatego zastanawiają się nad zmianami. Być może lekarze w poniedziałek wrócą do pracy, a będą tylko zatrzymywali dokumentację niezbędną do rozliczeń z Narodowym Funduszem Zdrowia. Decyzja o tym, czy strajk zmieni formę zapadnie najprawdopodobniej już jutro, po kolejnym spotkaniu lekarzy.

Protestujący podjęli także decyzję o tym, że jeżeli dyrektor szpitala ogłosi konkurs na świadczenie usług medycznych - nie wezmą w nim udziału. Lekarze z innych placówek, którzy będą chcieli zająć miejsca strajkujących i zgłoszą swoje oferty będą musieli się liczyć z ostrą reakcją całego środowiska. Jak mówi Kołakowski zarówno Izba Lekarska jak i Związek Zawodowy zamierzają piętnować takich lekarzy. Ich zdaniem działają na szkodę środowiska lekarskiego i lekarzy. Strajkujący, nawet jeżeli wrócą do pracy, cały czas będą negocjowali z dyrektorem szpitala warunki nowych kontraktów. Chcą, żeby dyrektor zagwarantował, że wszyscy protestujący będą mogli podpisać nowe umowy ze szpitalem. Brak takich gwarancji był przyczyną zerwania rozmów we wtorek.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę