Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 29 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość z www.radio.bialystok.pl

Jutro decyzja o tym czy zakończy się strajk w łomżyńskim szpitalu

Pojawiła się szansa na porozumienie między strajkującymi lekarzami, a dyrektorem Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. Dzisiaj lekarze spotkali się z Marianem Jaszewskim i przedstawili warunki, na jakich mogą wrócić do pracy. Chcą min powołania zespołu, który w ich imieniu będzie negocjował przyszłe kontrakty i gwarancji, że wszyscy, którzy protestują będą mogli podpisać kontrakty. I właśnie ten punkt stawia pod znakiem zapytania powodzenie negocjacji - mówi przewodniczący komitetu strajkowego, dr Leszek Kołakowski. Pisemna gwarancja podpisania kontraktów ze wszystkimi protestującymi jest dla nich najważniejszym argumetem w rozmowach o zakończeniu strajku i od tego uzależniają swoją decyzję. Dlatego lekarze chcą się jutro spotkać z dyrektorem i przedyskutować tą kwestię.

Dyrektor Jaszewski ma nadzieję, że rozmowy zakończą się sukcesem i szpital będzie normalnie pracował już w środę. Nie jest jednak skłonny do gwarancji zatrudnienia. Jego zdaniem nie ma ona sensu bo nie można nikogo zmusić, żeby taki kontrakt podpisał. Lekarze obawiają się, że bez takiej gwarancji dyrektor może nie podpisać kontraktów ze wszystkimi, którzy protestują i w ten sposób pozbyć się niepokornych lekarzy. Kolejne spotkanie komitetu strajkowego z dyrektorem zaplanowane jest na jutro, na godzinę 11. Porozumienie oznacza, że już w środę szpital może wrócić do normlanej pracy. Lekarze dostarczą też dokumentację, która jest niezbędna do rozliczeń z Narodowym Funduszem Zdrowia.
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę