Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 marca 2023 napisz DONOS@

Laryngologia pracuje

Pięć zabiegów planowych zostanie wykonanych dziś na oddziale laryngologii Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. To na tym oddziale jako pierwsi, lekarze przerwali trwający już od ponad miesiąca strajk. Jak podkreśla Marian Jaszewski dyrektor szpitala obsada lekarska na laryngologii nie jest pełna, ale pozwala na funkcjonowanie oddziału.

Laryngologia i okulistyka to oddziały których działalność dyrektor zawiesił w ubiegłym tygodniu. Na razie nie ma żadnych sygnałów świadczących o tym, że do pracy, poza kilkoma laryngologami, mieliby powrócić także lekarze z innych oddziałów.  
Przypomnijmy od 21 maja szpital pracują jak na ostrym dyżurze. Na specjalistyczną pomoc medyczną mogą liczyć tylko ci pacjenci, którzy trafiają tu w stanie zagrożenia życia. Nie są natomiast wykonywane planowe zabiegi i operacje, zamknięte są pracownie diagnostyczne i poradnie specjalistyczne... i nikt nie wie jak długo to może jeszcze potrwać.
Lekarze domagają się większych nakładów na leczenie i podwyżek. Chcą 5 tys. zł brutto pensji dla lekarzy bez specjalizacji, 7,5 tys. zł ze specjalizacją.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę