Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 25 marca 2023 napisz DONOS@

„Blisko boisko” w Zambrowie tak, w Łomży nie

Główne zdjęcie
fot. internet

Jeszcze w tym roku Zambrów doczeka się boiska piłkarskiego ze sztuczną nawierzchnią. Boisko za około pół miliona złotych zostanie wybudowane przy tamtejszym Zespole Szkół Ogólnokształcących przy ul. M. Konopnickiej. Wszystko dzięki temu, że zambrowski projekt spodobał się w ministerstwie sportu. Łomża wysłała tam trzy projekty trzech takich boisk i nie dostała pieniędzy na żaden z nich.

Program „Blisko boisko” zorganizowało Ministerstwo Sportu wspólnie z PZU Życie i PZU S.A.  W skali kraju zostanie wybudowanych 100 boisk piłkarskich ze sztuczna nawierzchnią, w tym cztery w województwie podlaskim.  
Z Łomży do tego programu wysłano aż trzy wnioski... Jeszcze w maju poseł Janusz Wójcik (Samoobrona) w obecności wicepremiera Andrzeja Leppera twierdził że bardzo mocno lobbuje w centrali na rzecz łomżyńskiego sportu i niebawem powstaną w Łomży trzy pełnowymiarowe boiska ze sztuczną nawierzchnią. Kilka dni później odbyły się wybory do sejmiku województwa i od tamtej pory posła Wójcika w Łomży nie widziano...

Zambrowskie boisko, będzie miało ponad 2 tys metrów kwadratowych powierzchni.  Samorząd otrzyma na ten cel dofinansowanie w kwocie 300 tys. zł w tym: 100 tys. zł ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej oraz 200 tys. zł ze środków PZU S.A. i PZU Życie S.A.  Udział starostwa zambrowskiego w tym przedsięwzięciu wyniesie ok. 200 tys zł.
W województwie podlaskim w ramach programu „Blisko boisko” zostaną także przy Gimnazjum z w Rajgrodzie, Zespole Szkół Mechanicznych w Białymstoku i w Sejnach.

Wiceprezydent Łomży Krzysztof Choiński dopytywano czemu Łomży się znowu nie udało odpowiadał, że miasto złożyło także wnioski na dwa boiska do innego programu i że ma nadzieję, że tym razem któryś z nich przejdzie.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę