Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 24 marca 2023 napisz DONOS@

Laryngolodzy ze szpitala w Łomży wracają do pracy

Strajkujący lekarze oddziału laryngologicznego zdecydowali się wrócić do pracy – twierdzi dyrektor szpitala Marian Jaszewski. W poniedziałek ponownie oddział ma zacząć przyjmować pacjentów. - Są ludzie myślący, wiedzą jaka jest kondycja finansowa szpitala i wiedzą czym to grozi. Oni przystępują do pracy, ale w dalszym ciągu popierają żądania pracowników ochrony zdrowia dotyczące reformy i podwyżek – mówi Marian Jaszewski. Dyrektor zapowiada, że jeśli inni strajkujący lekarze nie będą chcieli wrócić do pracy i podpisać umów kontraktowych, w przyszłym tygodniu zostanie rozpisany otwarty konkurs ofert dla lekarzy.

Strajk w łomżyńskim szpitalu trwa już od ponad miesiąca. Lekarze pracują ja na ostrym dyżurze. W tym tygodniu ze względu na strajk i straty jakie on powoduje dyrektor zawiesił funkcjonowanie  dwóch oddziałów – okulistyki i laryngologii.
Aby skłonić lekarzy do powrotu do pracy dyrekcja szpitala zaproponowała protestującym medykom podpisanie umów kontraktowych. W ocenia Jaszewskiego wówczas lekarze będą mogli zarobić nawet 7 tys. zł. Póki co propozycje te nie zostały przyjęte przez komitet strajkujący.
- Niektórym ten strajk zaczyna się podobać – mówi dyrektor Jaszewski, sugerując, ze w komitecie strajkowym, który powstał w łomżyńskim szpitalu są ludzie, którym chyba zależy na tym aby ten szpital upadł.
- Kolegom się strajk bardzo podoba. Nie trzeba siedzieć w pracy. Można przyjść podpisać listę strajkowa i jechać na ryby, albo pójść grac w tenisa... albo do prywatnego gabinetu iść przyjmować – dodaje Jaszewski.   
W środę i czwartek, po zawieszeniu funkcjonowania oddziału laryngologii dyrektorzy szpitala Marian Jaszewski i Jan Bajno rozmawiali z personelem i strajkującymi lekarzami laryngologami
- Okazało się, że wszyscy chcą wrócić do pracy – mówi Jaszewski i dodaje, że w związku z tym w poniedziałek oddział ponownie ruszy i będą przyjmowani pacjenci.  
Jaszewski zapowiada, że jeśli inni strajkujący lekarze nie będą chcieli wrócić do pracy i podpisać umów kontraktowych, w przyszłym tygodniu zostaną rozpisane otwarte konkurs ofert dla lekarzy.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę