Przejdź do treści Przejdź do menu
środka, 22 marca 2023 napisz DONOS@

Ostatni eszelon

Nasza GRH SGO "Narew" została zaproszona na ostatni przejazd brankardami czyli wagonami służącymi do przewozu wojska. Atrakcja takowa odbędzie sie w dniu 17.06.2007 na trasie Lublin - Łuków - Lublin. Niestety Polskie Koleje Państwowe nie są zainteresowane utrzymywaniem ich przy "życiu", jeżdżą tylko do 22 czerwca i wszystko wskazuje, że nie pójdą już do naprawy lecz zostaną wycofane z ekspolatacji i skasowane. Skład będzię ciągneła pierwsza Polska lokomotywa spalinowa SM30 konstrukcji powojennej - raczej niespotykana już w ruchu liniowym. Przy okazji tej sentymentalnej podróży odbędzie się "mała" inscenizacja. Oczywiście pasażerowie to rekonstruktorzy poprzebierani w wojskowe mundury z epoki. Jak tylko wrócimy umieścimy obszerną fotorelację z tego wypadu.
 
Przejazd odbył się na trasie Lublin Płn. - Łuków i spowortem, wyjazd 7:50 - powrót godz. 19.00. Po drodze w miejscowości Lubartów na stacji odbyła się mała rekonstrukcja wojenna z założeniem, że na stajcę kolejową opanowaną już przez Niemców miał wjechać pociąg panacerny z wojskiem prosto z Rzeszy (zapowiedziany przez zawiadowcę stacji) a zamiast tego wjeżdza eszelon z Polskimi żołnierzami ku całkowitemu zaskoczeniu niemieckich służb wartowniczych i obsługi dworca. Dochodzi do gałtownej wymiany ognia na peronie jak i z okien budynku między stronami. Szybka akcja Polskich oddziałów doprowadza do zajęcia dworca i jego budynków, oraz ujęciu kilku Nimeców w tym dowódcę obiektu. (niestety z uwagi na to, że wszystcy uczestniczyliśmy w tym zamieszaniu nie było komu z nas robić zdjątek dlatego jeśli z czyjejść uprzejmości takowe fotki z potyczki dotrą do nas nie omieszkamy ich tutaj zamieścić)
 
tutaj trochę historii na temat "ostatniego eszelonu" http://www.trawniki.hg.pl/traw/eszelon.html 
 
Zgodnie z obietnicą po 21h bez mała nieustannej podróży mały fotostop z wyprawy. mam nadzieję, że zdjęcia choć po części oddają klimat imprezy:))
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę