Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 25 marca 2023 napisz DONOS@

Operacja Wiźnieńska maj 2007

Jako, że miejsce dość mocno osadzone w historii wojny obronnej 1939 roku i w dodatku w pasie działania Samodzielnej Grupy Operacyjnej "Narew" musieliśmy i to miejsce koniecznie odwiedzić, wczuć się w klimat.

Na początku upał był niemiłosierny jednak potem się zachmurzyło i bieganie w mundurkach stało się znośniejsze tym bardziej, że strona niemiecka miała do pokonania kilkaset metrów w otwartym praktycznie terenie.  Wykorzystaliśmy drugowojenne rowy strzeleckie jak i miejsce nie dokończonego polskiego schonu bojowego. Atak odbywał sięz kierunku północnego a efekcie końcowym dzielna Polska załoga odparła najazd "hunów"

Choć impreza była zamknięta, tj. dla nas i dla naszych rodzin pojawili się też i widzowie m.in. dwudziestu kilku turystów z Niemiec.

Dzięki wsparciu i wielkiej pomocy Państwa Jana i Elżbiety Nadolnych z zajazdu "Carski Trakt" mieliśmy po imprezie gdzie się napoić i nakarmić. Grochówka była wyśmienita - "made in zajzd" polecamy.  Są plany by  impreza stałą się atrakcją turystyczną na równi z rekonstrukcją w Nowogrodzie. Pierwsz koty za płoty jak powiadają, zobaczymy co czas przyniesie.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę