Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 25 marca 2023 napisz DONOS@

100 mln na wykup akcji Pepees-u

Po tygodniach wzrostu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie dziś łomżyński Pepees jest liderem spadków. Zdaniem analityków ma to związek z opublikowaniem projektu uchwały dotyczącej wykupu akcji własnych spółki. Na ten cel ma iść 100 mln zł, ale maksymalna cena akcji po jakiej ma skupować je Pepees powinna wynieść 180 zł, tymczasem podczas wczorajszych notowań akcje kosztowały nawet 230 zł.


Decyzję o wykupie akcji własnych spółki ma podjąć na najbliższym posiedzeniu Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy. Jest planowane pod koniec czerwca. Zgodnie z opublikowanym dziś projektem uchwały w sprawie wykupu akcji własnych spółki wezwanie na sprzedaż powinno zostać ogłoszone do końca lipca. Zarząd Pepees-u będzie mógł kupić 550 tys akcji spółki (czyli niemal połowę)  i przeznaczyć na to nie więcej niż 100 mln zł. Maksymalna cena jednej akcji ogłoszona w wezwaniu ma wynieść 180 zł.

Dodajmy, że 100 mln zł, które spółka miałaby przeznaczyć na wykup akcji własnych, pochodzi z pieniędzy, które pozyskała za sprzedaż Browaru Łomża. Royal Unibrew za łomzyńskiego producenta piwa zapłacił 126 mln zł.
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę