Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 25 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Prezent dla księdza Obrembskiego

Album z fotografiami miasta to główny prezent, który zawiezie dziś delegacja Wysokiego Mazowieckiego do Meszajgoły dla swojego honorowego obywatela - księdza Józefa Obrembskiego. Dokładnie 75 lat temu, obecny prałat, w kościele parafialnym pw. św. Jana Chrzciciela w Wysokiem Mazowieckiem odprawił swoją mszę prymicyjną po tym jak przyjął święcenia kapłańskie w Wilnie. Mimo iż urodził się w Skarżynie Nowym w powiecie wysokomazowieckim, całe niemal dorosłe życie związał z Ziemią Wileńską za co z ust papieża Jana Pawła II doczekał się nazwy "Patriarcha Wileńszczyzny".

Ksiądz prałat Obrembski jest niekwestionowanym autorytetem i symbolem polskości dla rodaków mieszkających na Litwie i w Polsce. Jego drewniany domek nazywany "Pałacykiem" odwiedzają hierarchowie kościelni i głowy państw. W marcu tego roku, kiedy ksiądz prałat kończył 101 rok życia odwiedzili go np.wspólnie prezydenci Polski, Lech Kaczyński i Litwy, Valdas Adamkus. 19.marca, w swoje urodziny, ksiądz Józef Obrembski został patronem szkoły w Mejszagole. Delegacja "Wspólnoty Polskiej" zawiozła wówczas na Litwę w prezencie sztandar dla szkoły z wyhaftowanym portretem księdza prałata
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę