Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Łomża próbuje swych sił na Wyspach

Coraz więcej polskich browarów zabiega o brytyjski rynek. Do tamtejszych sklepów wchodzi właśnie Łomża. O ekspansji polskich piw na angielski rynek pisze Rzeczpospolita. Łomża podąży śladem największych polskich marek piwnych. Na początek trafi do sklepów, pubów i restauracji prowadzonych tam przez Polaków.

- Podpisaliśmy już pierwsze umowy na sprzedaż piw Perła oraz Łomża w Wielkiej Brytanii - mówi "Rzeczpospolitej" Wojciech Olczak, dyrektor brytyjskiej firmy Brand Distribution & Development (BDD), która od sześciu lat importuje alkohol z naszego kraju.
Należąca do Royal Unibrew Łomża oraz warzona przez Browary Lubelskie Perła to kolejne rodzime piwa, które będą walczyć o rynek, gdzie mieszka już prawie milion Polaków.

W swej brytyjskiej ekspansji Perła i Łomża podążą śladem największych polskich marek piwnych. Na początek trafią do sklepów, pubów i restauracji prowadzonych tam przez Polaków. Kupuje w nich przede wszystkim Polonia. - Po pewnym czasie będziemy chcieli wprowadzić te marki także do brytyjskich sieci supermarketów oraz sklepów cash & carry - wyjaśnia Wojciech Olczak. BDD ma duże doświadczenie w sprzedaży polskiego piwa. Firma jest wyłącznym dystrybutorem produktów grupy Żywiec w Wielkiej Brytanii. Od trzech lat jej obroty rosną o 200 procent rocznie.
Nie wiadomo jeszcze, czy Perle i Łomży - znanym tylko w niektórych regionach Polski - uda się przebić do brytyjskich pubów. Na razie o tamtejszych piwoszy rywalizują firmy z czołówki polskiej branży piwnej: Kompania Piwowarska, grupa Żywiec oraz Carlsberg Polska.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę