Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 05 grudnia 2023 napisz DONOS@

Pepees ciągnie w górę

Główne zdjęcie
Wykres obrazujący wzrost cena akcji Pepees-u przez ostatni tydzień

Jeszcze nigdy w historii akcje łomżyńskiego Pepees-u tak szybko nie zyskiwały na wartości. W ciągu miesiąca ich cena skoczyła z ok. 140 zł do 210 zł. To wzrost o 50%. Ceny jedynej łomżyńskiej spółki notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie idą w górę przed zbliżającym się Walnym Zgromadzeniem Akcjonariuszy spółki. To na tym spotkaniu zapadną decyzje jak zostanie podzielone ponad 120 mln zł, które zyskał Pepees za Browar Łomża.

Walne w Pepees-ie zaplanowano na 28 czerwca. Wśród punktów obrad  znalazły się m.in. wniosek dotyczący tzw. splitu czyli podziału akcji spółki (zarząd firmy proponuje, by dokonać go w stosunku 1 : 100), a także złożony przez grupę inwestorów, który bardziej dotyka owych milionów, dotyczący wykupu przez Pepees części akcji własnych w celu ich umorzenia. Gdyby Walne go przyjęło część pieniędzy ze sprzedaży Browaru Łomża – na razie jeszcze nie wiadomo jaka -  mogłaby w ten sposób trafić bezpośrednio do właścicieli zakładu...

Wśród złożonych przez akcjonariuszy wniosków jest także o dokonanie zmian w składzie rady nadzorczej. Przejęcie kontroli nad nią mogłoby umożliwić przejęcie kontroli nad sporą gotówką..., ale żeby to zrobić trzeba mieć odpowiednie poparcie podczas walnego. To poparcie zależy zaś od liczby akcji którymi sie dysponuje...
Dodajmy, że o ile przez cały kwiecień na „parkiecie” handlowano niespełna  20 tys akcji spółki, to podczas pierwszych pięciu sesji czerwca właściciela zmieniło już ponad 55 tys akcji Pepees-u.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę