Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 20 kwietnia 2021 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Baterie słoneczne w Strękowej Górze

Prosto z targów we Frankfurcie do ośrodka edukacji ekologicznej w Strękowej Górze - nowoczesne kolektory słoneczne i baterie fotowoltaiczne trafiły do Ośrodka Brama na Bagna. Jest to najnowocześniejszy sprzęt w Europie. Podobne instalacje nie są montowane zbyt często ze względu na wysokie koszty urządzeń. W tym przypadku było to możliwe, ponieważ instalacja nie ma charakteru komercyjnego, ale głównie demonstracyjny. Będzie wykorzystywana do prowadzenia warsztatow jak przykład ekologicznego pozyskiwania energii - mówi wójt Gminy Zawady, Paweł Pogorzelski.

To właśnie dzięki działalności ośrodka Brama na Bagna Niemcy zdecydowali się na przekazanie sprzętu. Większość kosztów poniosły niemieckie firmy, a w montażu pomogli uczniowie ze szkoły energii odnawialnej z Butzbach. Gmina poniosła tylko niewielkie koszty związane z instalacją elektryczną. Instalacja działa, ale zanim osiągnie pełną wydajność muszą być zainstalowane dodatkowe urządzenia. Wtedy uzyskany prąd będzie odsprzedawany do zewnętrznej sieci energetycznej
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę