Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 20 marca 2023 napisz DONOS@

Nasze łomżyńskie orły nauki

Główne zdjęcie
Nastoletni Giganci Nauki z I LO

Po raz pierwszy w historii Dni Olimpijczyka dzisiaj w auli I LO im. Tadeusza Kościuszki w Łomży spotkali się uczniowie, którzy w tym roku szkolnym zwyciężali w konkursach przedmiotowych (gimnazjaliści, zawody wojewódzkie) i w olimpiadach przedmiotowych (licealiści, ogólnopolskie). Wśród dziesiątków laureatów i finalistów znaleźli się uczniowie I LO i Publicznego Gimnazjum nr 6 oraz Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Noblistów Polskich w Łomży, Miejskiego Gimnazjum z Zambrowa, gimnazjów z Wąsosza, Stawisk i Bogut, których uczniowie są laureatami Ligi Naukowej Stowarzyszenia Omnibus. Było uroczyście, jak przystało na galę, podczas której nagrody wręczał i gratulował sukcesów naszym naukowym orłom prezydent Łomży Jerzy Brzeziński.

Rafał Śledziewski i prezydent Jerzy Brzeziński
Rafał Śledziewski i prezydent Jerzy Brzeziński
Wcześniej jednak grupa gimnazjalistów i licealistów, przygotowana przez historyczkę Katarzynę Lipską, przedstawiła program "Młodzi a Roman Dmowski". Utrzymany w konwencji wieczoru wspomnień zestaw cytatów z wybitnego polityka, przywódcy Narodowej Demokracji i współtwórcy niepodłegłości Polski, przywodził na myśl szczytne hasła o miłości Ojczyzny i względem niej obowiązkach. Wśród zasłuchanych w głosy z przeszłości gości byli, m.in., prezes Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej Zygmunt Zdanowicz, wiceprezydent Krzysztof Choiński, naczelnik wydziału oświaty Wojciech Kowalik, dyr. I LO Jerzy Łuba, dyrektorzy .
- Obecni wśród nas uczniowie nie traktują nauki jako przykrego, szkolnego obowiązku - zapewniała Karolina Żukowska, elegancko prowadząca z Michałem Piechocińskim spotkanie. - Dla nich to przygoda, szalona podróż, jak pisał poeta. To możliwość doskonalenia, poszukiwania własnego "ja", własnego miejsca w świecie. Wyniki przez nich osiągniete wskazują, że systematyczna praca i stawianie sobie ambitnych celów mają sens, przynoszą efekty, z których dumni są rodzice, pedagodzy i oni sami.  
Lista finalistów olimpiad i laureatów konkursów jest imponująco długa. Reprezentanci Łomży i Ziemi Łomżyńskiej promowali nas, m.in., na forum młodych chemików, geografów, biologów, historyków, rusycystów i anglistów. Dlatego wybrałem tiptop.
Wśród licealistów to Michał Grodzki (laureat i finalista Olimpiady Wiedzy o UE, przygotowany przez prof. Katarzynę Lipską), Rafał Śledziewski (laureat Olimpiady Biologicznej, prof. Stanisława Klimaszewska), Łukasz Korona (laureat Olimpiady Przedsiębiorczości), Krzysztof Siemion (laureat Olimpiady Chemicznej, prof. Hanna Suchodolska), Magdalena Łupińska i Patrycja Dębosz (laureatki Olimpiady Chemicznej, prof. Danuta Dziekońska), Bartłommiej Poteraj (laureat Ogólopolskiego Konkursu "Polska w NATO", prof. Zbigniew Kossakowski), Katarzyna Gosiewska (finalistka Olimpiady Filozoficznej, prof. Jan Łukasiuk, i Olimpiady Biologicznej, prof. Ewa Urbańska).
Wśród gimnazjalistów prym wiodą jako laureaci aż dwóch konkursów wojewódzkich uczniowie PG nr 6: Piotr Staniszewski i Paweł Łąka (Konkurs Matematyczny, prof. Małgorzata Dziewa, i Konkurs Fizyczny, prof. Agata Gedrowicz). PG nr 6 ma jeszcze 12 laureatów wojewódzkich.
Serdecznie gratulujemy młodzieży, profesorom i rodzicom. Nie ma lepszej promocji miasta niż mądrzy, wykształceni i kulturalni mieszkańcy. Duża w tym właśnie Państwa zasługa!
Mirosław R. Derewońko   
  
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę