Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 29 marca 2023 napisz DONOS@

Lekarze złożyli wypowiedzenia

Główne zdjęcie
Dr Leszek Kołakowski szef komitetu strajkowego lekarzy składa wymówienia w administracji

Blisko 70% lekarzy łomżyńskiego szpitala złożyło wypowiedzenia z pracy. To kolejny element protestu zorganizowanego przez Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy. Od ponad dwóch tygodni w łomżyńskim szpitalu trwa strajk ostrodyżurowy, ale jak dotychczas nie przyniósł on oczekiwanych przez protestujących rezultatów. W ramach zaostrzenia protestu 112 ze 170 lekarzy zatrudnionych w Wojewódzkim Szpitalu w Łomży chce odejść z pracy. Lekarzy, którzy złożyli wypowiedzenia z pracy nie przerywają strajku.

lekarze przed drzwiami kancelarii
lekarze przed drzwiami kancelarii
Dr Leszek Kołakowski szef komitetu strajkowego lekarzy składa wymówienia  w administracji
Dr Leszek Kołakowski szef komitetu strajkowego lekarzy składa wymówienia w administracji
Marian Jaszewski - dyrektor szpitala
Marian Jaszewski - dyrektor szpitala

Dr Leszek Kołakowski szef komitetu strajkowego lekarzy z łomżyńskiego szpitala podkreśla, że choć nie wszyscy zatrudnieni lekarze złożyli wypowiedzenia, to i tak, za trzy miesiące (taki jest okres wypowiedzeń) szpital nie będzie w stanie funkcjonować.
Lekarze podkreslaja, że chca dalej pracować, ale nie w warunkach „niewolniczych”. Jak mówi Kołakowski trzy miesiące okres w którym można zrenegocjować umowę z Narodowym Funduszem Zdrowie, podjąć jakieś decyzje polityczne, albo znaleźć innych lekarzy, który „za takie nędzne pieniądze będa chcieli pracować”.

Dziś wspólnie z lekarzami z Łomży wypowiedzenia z pracy złożyli także protestujący lekarze z Suwałk. W skali kraju takich szpitali jest uż 10.  
W regionie lekarski strajk objął poza szpitalem w Łomży i Suwałkach także szpitale w Ostrołęce i Bielsku Podlaskim. W tych placówkach przyjmowani są tylko pacjenci, których życie jest zagrożone.

Przypomnijmy lekarze domagają się podwyżek płac. Jak wyliczyli - teraz za godzinę pracy dostają 9 złotych, a chcą, żeby lekarz bez specjalizacji zarabiał 31 złotych brutto, z jedną specjalizacją 41, a z dwiema - 49 złotych.
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę