Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 23 marca 2023 napisz DONOS@

Maj kolejnym miesiącem spadku bezrobocia

W Łomży i regionie liczba bezrobotnych zarejestrowanych w urzędzie pracy w porównaniu z kwietniem spadła o blisko 400 osób, a w porównaniu z majem roku ubiegłego o ponad półtora tysiąca. W tej chwili na listach bezrobotnych zarejestrowanych jest 5149 osób. Tak niskie bezrobocie jak teraz, po raz ostatni notowane było w Łomży w październiku 1990 roku - podkreśla Mieczysław Bieniek dyrektor PUP w Łomży.


Spadek bezrobocia związany jest z okresem letnim, pracami sezonowymi, wyjazdami za granicę i działaniami podejmowanymi w ramach tzw. aktywnych form zwalczania bezrobocia.       
Zdaniem Bieńka w najbliższych miesiącach powinien sie jeszcze utrzymać trend spadkowy liczby bezrobotnych, choć krótkotrwale może on być zachwiany poprzez rejestrację w urzędzie uczniów kończących naukę.
 
Z badań prowadzonych przez Ministerstwo Pracy wynika, że ok. 30% bezrobotnych w Polsce nie jest zainteresowana podjęciem jakiejkolwiek pracy.
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę