Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 22 marca 2023 napisz DONOS@

Rośnie jak Pepees...

Akcje łomżyńskiego Pepees-u należały w poniedziałek do najbardziej poszukiwanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Ich cena w ciągu jednej sesji skoczyła o kilkanaście procent. O ile na otwarciu poniedziałkowych notowań jedną akcję spółki wyceniano na 174 zł, to w ciągu sesji dochodziło do transakcji kupna - sprzedaży nawet po kursie 196 zł. Na zamknięciu sesji kurs akcji Pepeesu wynosił 190,5 zł, a obroty walorami tej spółki wyniosły ponad 9 mln zł.

Wzrost cen akcji łomżyńskiej spółki można wiązać ze zbliżającym się Walnym Zgromadzeniem Akcjonariuszy spółki, które zaplanowana 28 czerwca. Poza skwitowaniem władz spółki za działalność w roku ubiegłym walne ma także postanowić co zrobić z pieniędzmi pozyskanymi ze sprzedaży Browaru Łomża. 126 mln. zł – bo tyle Duńczycy zapłacili za producenta piwa Łomża leży dziś na kontach spółki...
Podczas Walnego będzie głosowany wniosek dotyczący tzw. splitu czyli podziału akcji. Zarząd firmy proponuje, by dokonać go w stosunku 1 : 100. Inny wniosek, który bardziej dotyka owych milionów z kont, dotyczy wykupu przez Pepees części akcji własnych w celu ich umorzenia. Gdyby Walne go przyjęło część pieniędzy ze sprzedaży Browaru Łomża, mogłaby w ten sposób trafić bezpośrednio do właścicieli zakładu...

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę