Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 24 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Lekarze podjęli już decyzję kiedy składają wypowiedzenia

Składamy wypowiedzenia - mówią protestujący lekarze w Łomży. W środę, razem z kolegami z Suwałk chcą jednocześnie złożyć dyrektorom szpitali swoje wypowiedzenia. W sumie zrobi to ponad 200 lekarzy mówi dr Leszek Kołakowski ze Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. A to oznacza, że za trzy miesiące wiele przychodni zostanie bez opieki lekarskiej. W łomżyńskim szpitalu taka sytuacja będzie na kardiologii, okulistyce, ortopedii, noworodkach, chirurgii i urologii.

Lekarze mówią, że nie wykluczają swojego powrotu do pracy w szpitalu. Ale oczekują spełnienia kilku warunków. Przede wszystkim chcą, żeby do pracy mogli wrócić jednocześnie wszyscy lekarze, którzy teraz rezygnują. Chcą też zmienić warunki współpracy, czyli wyższych stawek za godzinę pracy. Protestujący chcą, żeby za godzinę pracy lekarz bez specjalizacji zarabiał 31, z jedną specjalizacją 41, a z dwoma 49 zł brutto. Teraz, wg wyliczeń lekarzy, za godzine pracy dostają 9 zł. Strajkujący zabezpieczyli się także przed osobami, które zrezygnują w ostatniej chwili ze złożenia wypowiedzenia. Każdy z protestujących podpisał się pod dokumentem zobowiązującym go do solidarnego zrezygnowania z pracy z innymi lekarzami
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę