Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 13 maja 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Lalkarze z Białegostoku zwyciężyli w Międzynarodowych Spotkaniach Teatralnych "Walizka" 2007 w Łomży

Główne zdjęcie
Prezydent Jerzy Brzeziński wręcza główną nagrodę

Reprezentanci Białostockiego Teatru Lalek zdobyli główną nagrodę jubileuszowego XX Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego "Walizka" w Łomży. Marcin Bikowski i Marcin Bartnikowski otrzymali Nagrodę Prezydenta Łomży w wysokości 5 tys. zł oraz statuetkę Przemysława Karwowskiego za rewelacyjne wykonanie i fascynującą wizję artystyczną przedstawienia “Baldanders”. Nagrodą indywidualną uhonorowany został także Marcin Bikowski za kreację aktorską.

Nagrodę Marszałka Województwa Podlaskiego w wysokości 3 tys. zł i statuetkę Przemysława Karwowskiego przyznano autorom przedstawienia “Długi, szeroki i bystrooki” z teatru Studio Damuza z czeskiej Pragi za kreację zbiorową. Starosta Łomżyński swoją nagrodę w wysokości tysiąca zł przyznał Aleksandrowi Maksymiakowi za koncepcję inscenizacyjną spektaklu “Szkice z Becketta” z Wrocławskiego Teatru Lalek Ponadto nagrodzono twórców przedstawienia “Mur – Mur” przywiezionego na łomżyński festiwal ze Strasburga we Francji za poszukiwanie własnego języka teatralnego i Olafa Bernstengela z Niemiec za kontynuację tradycji jarmarcznego teatru marionetkowego oraz zespół Teatru Lalkowego “Brodyachaya Sobachka” z Sankt Petersburga za prostotę i szlachetność lalek w przedstawieniu “Brzydkie Kaczątko”. Jury pod przewodnictwem krytyka teatralnego Anny Rembowskiej, podziękowało organizatorom za różnorodność form teatralnych prezentowanych podczas Festiwalu “Walizka” 2007 oraz za uzupełnienie głównego nurtu programu interesującymi imprezami towarzyszącymi w mieście.

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę