wtorek, 22 października 2019 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Lalkarze z Białegostoku zwyciężyli w Międzynarodowych Spotkaniach Teatralnych "Walizka" 2007 w Łomży

Reprezentanci Białostockiego Teatru Lalek zdobyli główną nagrodę jubileuszowego XX Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego "Walizka" w Łomży. Marcin Bikowski i Marcin Bartnikowski otrzymali Nagrodę Prezydenta Łomży w wysokości 5 tys. zł oraz statuetkę Przemysława Karwowskiego za rewelacyjne wykonanie i fascynującą wizję artystyczną przedstawienia “Baldanders”. Nagrodą indywidualną uhonorowany został także Marcin Bikowski za kreację aktorską.

Prezydent Jerzy Brzeziński wręcza główną nagrodę
Prezydent Jerzy Brzeziński wręcza główną nagrodę
Nagrodę Marszałka Województwa Podlaskiego w wysokości 3 tys. zł i statuetkę Przemysława Karwowskiego przyznano autorom przedstawienia “Długi, szeroki i bystrooki” z teatru Studio Damuza z czeskiej Pragi za kreację zbiorową. Starosta Łomżyński swoją nagrodę w wysokości tysiąca zł przyznał Aleksandrowi Maksymiakowi za koncepcję inscenizacyjną spektaklu “Szkice z Becketta” z Wrocławskiego Teatru Lalek Ponadto nagrodzono twórców przedstawienia “Mur – Mur” przywiezionego na łomżyński festiwal ze Strasburga we Francji za poszukiwanie własnego języka teatralnego i Olafa Bernstengela z Niemiec za kontynuację tradycji jarmarcznego teatru marionetkowego oraz zespół Teatru Lalkowego “Brodyachaya Sobachka” z Sankt Petersburga za prostotę i szlachetność lalek w przedstawieniu “Brzydkie Kaczątko”. Jury pod przewodnictwem krytyka teatralnego Anny Rembowskiej, podziękowało organizatorom za różnorodność form teatralnych prezentowanych podczas Festiwalu “Walizka” 2007 oraz za uzupełnienie głównego nurtu programu interesującymi imprezami towarzyszącymi w mieście.

 
Zobacz także
190904015236.gif
180410021817.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę