Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 02 marca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Rok więzienia w zawieszeniu i grzywna za błąd w sztuce lekarskiej, po którym pacjent zmarł

Na rok więzienia w zawieszeniu na 3 lata, rok zakazu wykonywania zawodu i grzywnę w wysokości 3 tys. zł skazał łomżyński sąd dr Wandę P. za błąd w sztuce lekarskiej i narażenie życia pacjenta. Sprawa dotyczy głośnych wydarzeń sprzed półtora roku, kiedy to lekarkę, której pacjent zmarł po przeprowadzonej operacji, oskarżono o to nieumyślnie spowodowała śmierć pacjenta, ponieważ operowała go pod wpływem alkoholu. Podczas kolejnych rozpraw wykluczono jednak wątek alkoholowy, zaś opinie biegłych lekarzy pozwoliły tylko na postawienie zarzutu błędu w sztuce. Ten zaś był, zdaniem sądu bezsporny i chociaż do śmierci pacjenta doprowadził cały zbieg niefortunnych okoliczności i zdarzeń, to dr Wanda P. powinna zostać ukarana za to czego nie dopełniła.

Na poczet kary zaliczono lekarce okres, gdy była zawieszona w prawach wykonywania zawodu, tak więc do swoich obowiązków będzie mogła powrócić niezwłocznie po uprawomocnieniu się orzeczenia.
200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę