Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 22 marca 2023 napisz DONOS@

Lekarze odeszli od łóżek, teraz chcą odejść ze szpitala

Rozpoczyna sie drugi tydzien strajku lekarzy Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. Od ubiegłego poniedziałku szpital pracuje jak na ostrym dyżurze. Na specjalistyczną pomoc medyczną mogą liczyć tylko ci pacjenci, którzy trafiają tu w stanie zagrożenia życia. Jak zapowiada dr Leszek Kołakowski szef komitetu strajkującego tutejszych lekarzy na razie technicznie nic się nie zmienia, przy czym lekarze przymierzają się do składania masowych wypowiedzeń z pracy.

Od piątku w szpitalu w Łomży zbierane są deklaracje od lekarzy o zamiarze zwolnienia się z pracy. Dr Kołakowski podkreśla, że determinacja i solidarność środowiska lekarzy jest bardzo duża.  Na niektórych oddziałach wypowiedzenia może złożyć nawet 100 proc. lekarzy.
Na razie lekarze nie zdecydowali czy będą to wypowiedzenia natychmiastowe, czy z trzymiesięcznym okresem rozwiązania umowy.

Tymczasem w środę w Łomży spotkają się strajkujący lekarze ze wszystkich szpitali województwa podlaskiego biorących udział w proteście, oraz z tych, które mają zamiar włączyć się do akcji w najbliższym czasie. W spotkaniu weźmie udział wiceprzewodniczący OZZL Tomasz Underman ze Śląska, czyli z regionu, gdzie było i jest najwięcej szpitali strajkujących. Jak podkreśla sekretarz generalny OZZL i przewodniczący Regionu Podlaskiego OZZL Ryszard Kijak  - będzie to spotkanie robocze, na którym dokonana zostanie wymiana doświadczeń, poglądów, wyjaśnione zostaną ewentualne wątpliwości.
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę