Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@

Rewolucja w drogownictwie?

Główne zdjęcie
mgr inż. Tadeusz Topczewski

Tadeusz Topczewski dyrektor białostockiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przechodzi na emeryturę. Topczewski był chyba najdłużej urzędującym dyrektorem w drogownictwie. Najważniejszymi drogami województwa białostockiego, a następnie podlaskiego zarządzał przez ponad 30 lat. Formalnie okres ten zakończy się wraz z końcem maja.

Sławomira Zgrzywy ostatni wojewoda łomżyński i pierwszy marszałek województwa podlaskiego podkreśla, że z punktu widzenia mieszkańca Łomży decyzje dyrektora Topczewskiego często były niekorzystne.
- Zminimalizował znaczenie drogi nr 61 (Warszawa – Ostrołęka - Łomża – Augustów – Suwałki – Wilno) przygotowując takie a nie inne projekty modernizacji tej drogi. Bez konsultacji z wojewodą łomżyńskim spowodował iż droga Łomża - Ostrów Mazowiecka utraciła charakter drogi krajowej i stała się drogą wojewódzką czyli poszły na nią proporcjonalnie mniejsze środki. Jak również nie przygotował w ciągu tych wielu lat konkretnego projektu obwodnicy Łomży – mówi Zgrzywa.

Póki co nie wiadomo kto zastąpi Tadeusza Topczewskiego. Andrzej Maciejewski rzecznik prasowy Generalna Dyrekcja Dróg krajowych i Autostrad przekazał nam jedynie, że informacja, o tym zostanie podana w nadchodzacym tygodniu.
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę