Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 02 kwietnia 2023 napisz DONOS@

Najpopularniejsze jest „drugie”

Już tylko kilka dni pozostało uczniom ostatnich klas gimnazjów na wybór szkoły w której dalej chcą sie uczyć. Do końca maja szkoły ponadgimnazjalne w Łomży przyjmują podania o absolwentów gimnazjów z miasta i regionu. Tak jak w latach poprzednich nabór prowadzony jest przez internet... Na stronie internetowej widać też jakim zainteresowaniem cieszą się poszczególne szkoły. Póki co najpopularniejsze jest II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej

Każdy uczeń może wybrać aż trzy szkoły ponadgimnazjalne i dowolną liczbę oddziałów (klas) w tych szkołach. Przy czym najważniejsza tzw. szkoła pierwszego wyboru – czyli ta w której najbardziej by się chciał uczyć, a inne to te do których mógłby trafić gdyby nie udało się dostać do  tej pierwszej.
I właśnie wśród tych pierwszych póki co najpopularniejsze jest „drugie”. O przyjęcie do klas pierwszych II LO w tej chwili ubiega się 219 kandydatów. To znacznie więcej niż w powszechnie uważanym za prestiżowe I Liceum Ogólnokształcącym. Do tej szkoły póki co jest 142 chętnych. Warto dodać, że w obu przypadkach ogólniaki mogą przyjąć do klas pierwszych po 180 uczniów.  
Ponad 140 uczniów chciałoby się uczyć w III LO. W tej szkole w siedmiu oddziałach naszykowano  o blisko sto miejsc więcej.
Z pośród szkół technicznych największa popularnością cieszy się „Mechaniak”. W Technikum nr 5 działającym w ramach Zespołu Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących od września naukę chce rozpocząć już ponad 160 uczniów.  

Przypomnijmy do 31 maja  szkoły przyjmują podania, przy czym do 20 czerwca uczniowie mogą jeszcze zmienić listę preferencji. Najpóźniej 27 czerwca uczniowie muszą do wybranych szkół dostarczyć kopię świadectwa i wyniki egzaminu gimnazjalnego, a następnego dnia szkoły ogłaszają listy przyjętych.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę