Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 24 września 2023 napisz DONOS@
wiadomość za www.podlaska.policja,gov.pl

Wypadki z motocyklistami

Sezon motocyklowy w pełni. Pędzące motory nie tylko słychać na ulicach, ale też widać w policyjnych statystykach. Kilka dni temu na drodze do Augustowa policyjny videorejestrator uchwycił pędzącego motocyklistę. Jego prędkość miejscami wynosiła blisko 170 km/h. Tylko wczoraj na drogach województwa podlaskiego doszło do dwóch wypadków z udziałem kierowców jednośladów.

W południe na jednym z sokólskich skrzyżowań 22-letni motocyklista uderzył w tył skręcającego w lewo autobusu. Mężczyzna przewrócił się na jezdnię. Z urazem łokcia i ogólnymi potłuczeniami ciała trafił do szpitala. Niespełna trzy godziny później na drodze z Białegostoku do Kruszewa 57-letni kierowca suzuki wyprzedzał ciąg samochodów. W pewnym momencie jedno z aut zaczęło skręcać w lewo. Motocyklista nie zdołał uniknąć zderzenia i wjechał w bok volkswagena. Mężczyzna ze złamana nogą i ręką został przewieziony do szpitala.
Od początku tego roku było 6 wypadków z udziałem motocyklistów, w których jedna osoba zginęła, a 6 zostało rannych. Dla porównania podajmy, że ubiegłym roku w 24 takich wypadkach zginęły 3 osoby, natomiast 19 zostało rannych.

Policjanci przypominają, że kask chroniący głowę motocyklisty nie gwarantuje 100% bezpieczeństwa.
- Pędząc na swoich stalowych koniach motocykliści powinni pamiętać, żeby nie dać się ponieść emocjom. Bezpieczeństwo, zdrowie i życie nie tkwi w możliwościach technicznych maszyny lecz w zdrowym rozsądku i zdolności przewidywania – podkreślają funkcjonariusze.
230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę