Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 05 czerwca 2023 napisz DONOS@

Lekarze ciągle strajkują

Wtorek jest drugim dniem strajku lekarzy z łomżyńskiego szpitala. Strajk jest prowadzony w ramach protestu, organizowanego przez Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy (OZZL). Lekarze z Łomży, tak jak i ich koledzy w ponad 200 szpitalach w kraju, chcą podwyżek. Szpital za wyjątkiem oddziału ratunkowego, stacji dializ, pododdział onkologii (w zakresie planowych zabiegów chemioterapii), OIOM i sali porodowej pracuje jak na ostrym dyżurze.

Podobnie jak w poniedziałek w łomżyńskim szpitalu nie są wykonywane planowe zabiegi i operacje, zamknięte są pracownie diagnostyczne i poradnie specjalistyczne.
Strajk jest bezterminowy, a to znaczy, że zakończy się dopiero gdy centrala OZZL dojdzie do porozumienia z rządem.
Tymczasem strajk lekarzy może odbić się także na kondycji szpitali. Szpitale, które z powodu strajku lekarzy wykonają mniej zabiegów, dostaną mniej pieniędzy z NFZ. W przypadku szpitala w Łomży chodzi o ok. 150 tys zł dziennie.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę