Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 25 marca 2023 napisz DONOS@

PiS będzie rządził...

W nowym sejmiku województwa podlaskiego powtarza się patowy układ ze starego. PiS i Samoobrona mogłyby stworzyć koalicję rządzącą gdyby ktoś z drugiej strony zdradził... Brak porozumienia będzie oznaczać, że województwem do końca samorządowej kadencji będzie rządziła osoba wskazana przez premiera. Tak czy inaczej marszałek lub komisarz będzie z PiS.

Nowo wybrani członkowie sejmiku po raz kolejny staną przed nielada kłopotem. Na przeciw 15 radnym PiS i Samoobrony stanie w sumie 15 przedstawicieli PO, PSL i LiD. Jeżeli nie powstanie żadna większościowa koalicja i nie zostanie wybrany nowy 5 osobowy zarząd województwa przez następne 3,5 roku będzie tu rządził komisarz wskazany przez Prezesa Rady Ministrów.
Zgodnie z przepisami sejmik województwa wybiera zarząd województwa, w tym marszałka województwa i nie więcej niż 2 wicemarszałków, w ciągu 3 miesięcy od dnia ogłoszenia wyników wyborów przez właściwy organ wyborczy. Marszałka województwa radni wybierają bezwzględną większością głosów ustawowego składu sejmiku, w głosowaniu tajnym. Wicemarszałków oraz pozostałych członków zarządu na wniosek marszałka zwykłą większością głosów.

Przypomnijmy PiS w niedzielnych wyborach zdobyło najwięcej - 12 mandatów. PO będzie miała 7 radnych, PSL-5, zaś Samoobrona oraz Lewica i Demokraci - po 3 radnych.
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę