Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 24 marca 2023 napisz DONOS@

Będziemy ostro ćwiczyć, pokażemy żar dusz

Główne zdjęcie
Arkadiusz Statkiewicz, Artur Listowski i Marcin Fabiszewski z CTG Łomża na ścianie hali SDS, gdzie odbywały się Mistrzostwa Polski Breakdance w Szczecinie 19 maja 2007

- Ćwiczyliśmy przed Mistrzostwami Polski po trzy godziny dziennie, ale na szczęście obyło się bez kontuzji - opowiada tancerz Krzysztof Kowalewski z Crazy Twisting Group, która wróciła z tytułem wicemistrzyni kraju w breakdance. - Warto było, bo wystąpimy za miesiąc na Mistrzostwach Europy w Austrii! Najlepsza w województwie podlaskim formacja breakdance Crazy Twisting Group z Łomży wywalczyła drugie miejsce na Mistrzostwach Polski, które w minioną sobotę odbywały się w Szczecinie.

Tańczy Marcin Fabiszewski z CTG Łomża na Mistrzostwach Polski Breakdance w Szczecinie
Tańczy Marcin Fabiszewski z CTG Łomża na Mistrzostwach Polski Breakdance w Szczecinie
Sześciu łomżyniaków z CTG zmierzyło się w finale z grupą DMC z Koszalina, która zdobyła tytuł mistrzowski i będzie z naszymi tancerzami rywalizować i reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy Breakdance. Odbędą się one na przełomie czerwca i lipca br. w Graz (Austria).
– Mimo że nie zdobyliśmy w tanecznym pojedynku o mistrzostwo kraju zwycięstwa, to DMC nie był raczej trudnym przeciwnikiem – ocenia Krzysztof Kowalewski z CTG. – Pokazaliśmy już w tym roku, że potrafimy z nimi zwyciężyć na najbardziej prestiżowym Turnieju Rytm Ulicy w Pile.
Wicemistrzowie Polski wystąpili w składzie: Krzysztof Kowalewski, Maciej Dąbrowski, Arkadiusz Statkiewicz, Marcin Fabiszewski, Artur Listowski i Robert Adamczuk, który zdobył trzecie miejscu w breakadance solo w kategorii powyżej 15 lat.
– Będziemy ostro ćwiczyć jako grupa i ja również będę miał okazję pokazać nasz styl, unikalny nie tylko w Polsce, ale i w Europie – zapowiada solista. – Pokażemy w tańcu siebie, nasze uczucia i żar duszy. Chociaż cieszą zwycięstwa, uznanie w oczach jurorów i publiczności oraz naszych łomżyńskich fanek i fanów, to dla mnie najważniejsze są chwile szczęścia, gdy wiem, że daliśmy dobry, sprawny i ładny pokaz.
Istniejąca od pięciu lat Crazy Twisting Group, którą założył Marek Kisiel  w Miejskim Domu Kultury-Domu Środowisk Twórczych, pokazała wcześniej,  że potrafi skutecznie walczyć o najwyższe laury. Zdobyła w Bremie (Niemcy) mistrzostwo świata w 2005 r., a rok temu wicemistrzostwo Europy podczas Battle of The Year w Szczecinie.

Mirosław R. Derewońko

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę