Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 22 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.onet.pl

Referendum ws. Doliny Rospudy jest nieważne

Frekwencja w niedzielnym referendum wojewódzkim w sprawie przebiegu obwodnicy Augustowa wyniosła 21,56 proc. Referendum jest nieważne, bo nie został przekroczony próg 30 proc. frekwencji - poinformowała Wojewódzka Komisja ds. Referendum w Białymstoku. Biorąc pod uwagę poszczególne powiaty województwa, tylko w powiecie augustowskim ten próg został przekroczony, ale nieznacznie. W referendum wzięło tam udział 34,35 proc. uprawnionych do głosowania.


W Białymstoku zanotowano 25,81 proc. frekwencję. Najmniejsze zainteresowanie głosowanie referendalne wzbudziło w Łomży, gdzie w mieście frekwencja wyniosła 13,02 proc. W powiecie łomżyńskim wzięło udział w głosowaniu 14,78 proc., w powiecie kolneńskim - 15,89 proc., w powiecie suwalskim - 18,83 proc. W całym województwie podlaskim na blisko 950 tys. osób uprawnionych do głosowania, w referendum wzięło udział ponad 204,7 tys. Ponad 92 proc. głosów ważnych, to odpowiedzi na "tak", czyli za obecnie przyjmowanym wariantem inwestycji, przez cenną przyrodniczo dolinę rzeki Rospudy.
Zdecydowanie wyróżnia się tu Łomża, gdzie w referendum wzięło udział 13 % uprawnionych. Za obwodnicą przez Dolinę Rospudy było 68 procent głosujących, przeciw 32 %.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę