Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 31 marca 2023 napisz DONOS@

Misterium

MISTERIUM

 

Wielki Post to czas, który ma nas Chrześcijan przybliżyć do Boga. Czas, który człowieka wierzącego stawia wobec Misterium Męki i Śmierci Chrystusa i prowadzi do wielkanocnego poranka – poranka zmartwychwstania i radości.

     Młodzież naszej parafii pod kierunkiem ks. Mariusza Chmielewskiego już po raz piąty przygotowała przedstawienie teatralne przypominające o wydarzeniach Golgoty.

     Miesiąc ciężkiej pracy minął w zaskakująco szybkim tempie. Kilkugodzinne codzienne próby, wymagające wielkiego skupienia, powagi niosły także za sobą wiele radosnych momentów. Wiele trudu wymagało przygotowanie dekoracji, świateł, kostiumów, muzyki. Każdy z nas starał się by powierzone sobie zadanie jak najsolidniej wypełnić. Tym bardziej, że w tym roku akcja Misterium toczyła się na 2 odrębnych scenach: na pierwszym aktorskim planie i drugim, którym był światłocień.

       Przedstawienie na wszystkich zgromadzonych wywarło ogromne wrażenie. Ciągle żywa ewangeliczna historia męki Zbawiciela każdego roku przypominana przez młodych aktorów wywołuje wiele wzruszeń i emocji. Ten wieczór jest tradycyjnie już w naszej parafii początkiem obchodów Wielkich Dni Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Zbawiciela.

        Atmosferę tego wyjątkowego wieczoru dopełnia Droga Krzyżowa ulicami Nowogrodu, podobnie jak Misterium poświęcona pamięci Jana Pawła II.

       Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli swoją obecnością, modlitwą, pracą pomóc przy tym pięknym dziele, które dokonuje się w naszym mieście.

       

                                                                     Magda Zwierciadłowska

Głos Nowogrodzki
śr, 16 maja 2007 16:35
Data ostatniej edycji: pt, 18 maja 2007 11:09:23

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę