Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 20 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

350 lat od śmierci świętego Andrzeja Boboli

Główne zdjęcie
św. Andrzej Bobola

Dziś mija 350 rocznica śmierci świętego Andrzeja Boboli – patrona Polski i obok św. Brunona z Kwerfurtu patrona Diecezji Łomżyńskiej. W trakcie swojego życia jezuita przez cztery lata przebywał w Łomży. Od 1638 do 1642 roku pełni w Łomży funkcje doradcy rektora kolegium, kaznodziei i wreszcie dyrektora, istniejącej przy kolegium, szkoły humanistycznej i retoryki.

Kapłan męczennik zginą z rąk zbuntowanych Kozaków 16 maja 1657 roku. Okrutne męczeństwo św. Andrzeja zalicza go do grona świadków Jezusa, którzy z powodu wiary ponieśli największe cierpienia.
Od soboty w Łomży trwa „Tydzień Bobolański”, który poświęcony jest pamięci świętego. Dziś w najmłodszej parafii w mieście, której patronem jest św. Andrzej Bobola odbędą się uroczystości odpustowe z udziałem Księży Biskupów i członków Rady Kapłańskiej Diecezji Łomżyńskiej. Podczas tych uroczystości zostania także wmurowany kamień węgielny pod budującą się świątynię.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę