Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 08 czerwca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Pełne ręce roboty mają podlascy energetycy, całą noc usuwali awarie spowodowane wieczorną wichurą

Około 13 tys. gospodarstw w Podlaskiem nie ma prądu - to efekt wichury, która wieczorem przeszła nad północno-wschodnią Polską. Wiatr zrywał dachy z domów, łamał drzewa i zrywał linie energetyczne. Są duże szkody, 3 osoby zostały ranne. Nad wsią Chodorówka koło Suchowoli wiał tak silny wiatr, że uszkodził 20 domów i budynków gospodarskich. Mieszkańcy twierdzą, że była to trąba powietrzna.

Dwie nastolatki trafiły do szpitala w Suwałkach po tym, jak spadło na nie rusztowanie, służące do prac przy ocieplaniu budynku. Powalone przez wiatr drzewo przygniotło mężczyznę we wsi Siekierka koło Sokółki. Ranny trafił do szpitala. Energetycy całą noc mieli mnóstwo pracy. Najgorsza sytuacja jest w okolicach Moniek i w samym mieście, a także w Knyszynie. Ponadto prądu nie mają mieszkańcy wsi pod Dabrową i Sokółką. Jak zapewnił nas dyżurny Zakładu Energetycznego Białystok, jeszcze dzis w dzień awarie będą usunięte.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę