Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 24 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Funkcjonariusz SB - Andrzej S. skazany

"Nie był bezwolną maszyną, ale oficerem SB i sam decydował o swoim zachowaniu" - tak mówił dziś sędzia Mariusz Kurowski uzasadniając wyrok skazujący wobec byłego funkcjonariusza SB - Andrzeja S. Sąd wymierzył mu karę roku i 8 miesięcy więzienia. Nakazał też zapłacić dwóm pokrzywdzonym łącznie 50 tys. złotych.

Chodzi o wydarzenia z początku 1982 roku. Dwaj związkowcy - Andrzej Radzicki i Krzysztof Florczykowski - zostali wówczas internowani i trafili do aresztu. Podczas przesłuchań Andrzej S. poniżał ich, wyśmiewał ich uczucia religijne. Andrzeja Radzickiego przykuł też do kaloryfera i uderzył w brzuch. Kilka dni później poszkodowany próbował się powiesić w swojej celi. Jak mówił sędzia Mariusz Kurowski - mimo, że od tamtego czasu minęło już 25 lat, takie zachowanie funkcjonariuszy państwowych trzeba szczególnie piętnować. Andrzej S. nie chciał komentować wyroku. Zapowiedział jednak, że się od niego odwoła.
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę