Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 16 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Funkcjonariusz SB - Andrzej S. skazany

"Nie był bezwolną maszyną, ale oficerem SB i sam decydował o swoim zachowaniu" - tak mówił dziś sędzia Mariusz Kurowski uzasadniając wyrok skazujący wobec byłego funkcjonariusza SB - Andrzeja S. Sąd wymierzył mu karę roku i 8 miesięcy więzienia. Nakazał też zapłacić dwóm pokrzywdzonym łącznie 50 tys. złotych.

Chodzi o wydarzenia z początku 1982 roku. Dwaj związkowcy - Andrzej Radzicki i Krzysztof Florczykowski - zostali wówczas internowani i trafili do aresztu. Podczas przesłuchań Andrzej S. poniżał ich, wyśmiewał ich uczucia religijne. Andrzeja Radzickiego przykuł też do kaloryfera i uderzył w brzuch. Kilka dni później poszkodowany próbował się powiesić w swojej celi. Jak mówił sędzia Mariusz Kurowski - mimo, że od tamtego czasu minęło już 25 lat, takie zachowanie funkcjonariuszy państwowych trzeba szczególnie piętnować. Andrzej S. nie chciał komentować wyroku. Zapowiedział jednak, że się od niego odwoła.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę