Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 21 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Seweryn Walendziewski odpowie za zabójstwo

Zarzut zabójstwa postawił dziś prokurator Sewerynowi Walendziewskiemu, który przejechał 9-letniego Damiana B. z Łomży. Na wniosek prokuratury sąd w Łomży zastosował wobec niego areszt tymczasowy na trzy miesiące. Prokuratura już wcześniej ujawniła dane personalne sprawcy m.in. ze względu na dużą szkodliwość społeczną działania mężczyzny, który po potrąceniu chłopca nie udzielił mu pomocy i uciekł z miejsca zdarzenia.

Do wypadku doszło przed tygodniem w Łomży. Według dotychczasowych ustaleń śledztwa, auto prowadzone przez podejrzanego z dużą szybkością wyjechało zza zakrętu wprost na dwóch chłopców. Jeden z nich zdołał uniknąć wypadku, drugi został potrącony i przejechany. Jak wykazała sekcja, potem kierowca musiał zatrzymać się i cofnąć auto, jeszcze raz przejeżdżając Damiana, którego ciało było między przednimi a tylnymi kołami pojazdu.
Po sekcji zwłok okazało się, że śmiertelne były obrażenia zadane dziecku wtedy, gdy sprawca wypadku cofnął samochód, powtórnie przejeżdżając po ciele 9-latka.

Seweryn Walendziewski ma 23 lata, jest mieszkańcem Łomży, był kierowcą zawodowym w jednej z łomżyńskich firm transportowych. 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę