Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 20 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Suwalska podstrefa będzie w Łomży...

Podstrefa Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Łomży powstanie jeszcze w tym roku – zapowiada Grzegorz Mackiewicz Prezes Zarządu SSSE. Po kilku tygodniach zastoju znów mają ruszyć prace przy powoływaniu łomżyńskiej podstrefy. Jak twierdzi Mackiewicz przerwa była spowodowana przez Ministerstwo Gospodarki. Tam bowiem przez kilka tygodni opracowywano zasady na jakich do specjalnych stref ekonomicznych można włączać grunty osób prywatnych. W przypadku Łomży ma to fundamentalne znaczenie, bo miasto nie ma działki o powierzchni kilkudziesięciu hektarów, którą można przeznaczyć na podstrefę.

Zgodnie z planami władz Łomży podstrefa mogłaby powstać na terenach wokół ciepłowni miejskiej przy ulicy Wojska Polskiego. Niestety działka miejska ma tu zaledwie 3 ha, a pozostałe kilkadziesiąt hektarów to tereny prywatne.
- Przyjęte przez Ministerstwo Gospodarki kryteria włączania działek prywatnych w granice stref ekonomicznych są dla Łomży przychylne – mówił prezes SSSE Grzegorz Mackiewicz. - Teraz jestem już w 100% pewny, że w Łomży powstanie podstrefa Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej – dodaje.
Według wstępnych deklaracji w łomżyńskiej podstrefie – gdyby ona powstała - mogłoby znaleźć zatrudnienie od 250 do nawet 650 osób.

Nieoficjalnie mówi się, że dobre informacje o "podstrefie" do Łomży przywiezie premier Jarosław Kaczyński, który w mieście ma pojawić się w czwartek.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę