Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 lutego 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Salwą z armat uczczono urodziny i imieniny biskupa łomżyńskiego

Trzykrotną salwą armatnią uczcili reprezentanci Łomżyńskiego Bractwa Kurkowego dzisiejsze imieniny i wczorajsze 71 urodziny biskupa łomżyńskiego, Stanisława Stefanka. Od rana do Pałacu Biskupów Łomżyńskich ciągną setki osób z całej diecezji - parlamentarzyści z woj. podlaskiego i mazowieckiego, przedstawiciele władz wojewódzkich i miejskich, ale przede wszystkim liczne rzesze wiernych z najodleglejszych zakątków kurpiowszczyzny. Wszyscy podejmowani są tradycyjnie ciastem, owocami, kawą i herbatą. Goście ofiarują solenizantowi przede wszystkim kwiaty, ale zdarzają się też drobne prezenty.

Biskup Stefanek urodził się Majdanie Sobieszczańskim na Lubelszczyźnie. W wieku 23 lat wyświęcony na kapłana w Towarzystwie Chrystusowym w Poznaniu. W sierpniu 1980 roku w katedrze szczecińskiej ówczesny biskup szczecińsko-kamieński Majdański konsekrował go na biskupa. Teraz biskup Stefanek jest wykonawcą testamentu pochowanego wczoraj swojego konsekratora. Od 11 lat biskup jubilat i solenizant kieruje diecezją łomżyńską. Jest dyrektorem Instytutu Studiów nad Rodziną w Warszawie oraz członkiem papieskiej rady ds. Rodziny w Watykanie i wiceprzewodniczącym Rady Episkopatu Polski ds. Rodziny.
210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę