Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 31 marca 2023 napisz DONOS@

Nie dotykaj...

Główne zdjęcie
fot. internet

Przez tydzień, począwszy od wtorku 8 maja, na terenie województwa podlaskiego prowadzone będzie szczepienie ochronne lisów przeciwko wściekliźnie. Specjalne przynęty ze szczepionką w kształcie kostek będą zrzucane z samolotów. Szczepionka jest nieszkodliwa dla zwierząt domowych i innych zwierząt wolno żyjących, ale lepiej aby po wyłożeniu przynęt, przez 2 tygodnie, psy trzymać na uwięzi, a koty w zamknięciu. Podlaski Wojewódzki Lekarz Weterynarii prosi też aby nie dotykać i nie niszczyć przynęt, ponieważ te, które były dotykane przez ludzi, są omijane przez lisy.

Przynęty mają kształt kostek koloru zielono – brunatnego o wymiarach 4 x 4 x 1 cm i zawierają zatopiony pojemnik z płynną szczepionką. Zrzutem objęte zostaną kompleksy leśne, pola, łąki itp., z pominięciem obszarów zabudowanych, rzek i zbiorników wodnych.

Dla zachowania ostrożności, w przypadku dostania się szczepionki znajdującej się wewnątrz przynęty na błony śluzowe człowieka, względnie na uszkodzony naskórek – należy miejsca te gruntownie przemyć wodą z mydłem, a następnie zgłosić się do lekarza medycyny.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę