Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 25 września 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Urodziny ks. Biskupa Stanisława Stefanka

71 urodziny obchodzi dziś biskup łomżyński Stanisław Stefanek. Pasterz kościoła łomżyńskiego urodził się 7 maja 1936 r. w Majdanie Sobieszczańskim. Mając 23 lata został wyświęcony na kapłana w Towarzystwie Chrystusowym w Poznaniu. W sierpniu 1980 roku w katedrze szczecińskiej był konsekrowany na biskupa przez ówczesnego biskupa szczecińsko-kamieńskiego Kazimierza Majdańskiego. 16 lat później papież Jana Paweł II ustanowił go Biskupem Łomżyńskim.

Biskup Łomżyński znany jest ze swojej działalności na rzecz rodziny. Od 1993 r. jest dyrektorem Instytutu Studiów nad Rodziną ówczesnej Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie a obecnie Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Jest też członkiem prezydium Papieskiej Rady Rodziny i wiceprzewodniczącym Rady Episkopatu Polski ds. Rodziny.

Jutro - 8 maja - biskup będzie świętował imieniny.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę