Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 20 marca 2023 napisz DONOS@
Publikacja wyborcza sfinansowana ze środków Komitetu Wyborczego Platformy Obywatelskiej

PO stronie obywateli

Główne zdjęcie
Jacek Piorunek

Drodzy Państwo! W dniu 20 maja odbędą się wybory do Sejmiku Województwa Podlaskiego. Otwiera się realna szansa, aby samorząd ten rozpoczął swoją normalną działalność i skupił się na sprawach dla nas najważniejszych- dotyczących rozwoju regionalnego i wykorzystania środków z Unii Europejskiej przeznaczonych dla województwa.

W najbliższych latach, suma ponad 4 mld zł zostanie wydana przez zarząd województwa w ramach różnorodnych programów. Wszystkie programy unijne dotyczą zarówno miast jak i obszarów wiejskich, dlatego zwracam się z serdeczną prośbą do mieszkańców Łomży, Grajewa, Kolna oraz innych miast i wsi w naszym okręgu o wzięcie udziału w wyborach. Bez dobrej reprezentacji w Sejmiku Województwa nie będziemy w stanie wpłynąć na rozwój naszego otoczenia, tym bardziej, że nasze stosunki ze stolicą regionu należą do bardzo trudnych i ciągle wymagają ze strony naszych przedstawicieli dużego zaangażowania, determinacji a coraz częściej odwagi.
Chcę być ambasadorem Waszych spraw w Białymstoku. Aktywnie bronić będę Waszych interesów.

Łączę wyrazy szacunku
Jacek Piorunek
jacekpiorunek@o2.pl

PROGRAM ZA KTÓRYM SIĘ OPOWIADAM:
 • Stworzenie przejrzystego, możliwie uproszczonego, pozbawionego uznaniowości i upolitycznienia systemu podziału środków unijnych.
 • Wspieranie przedsiębiorczości poprzez kompleksowe przygotowanie terenów inwestycyjnych, projekty ułatwiające dostęp do kapitału zewnętrznego oraz dotacje inwestycyjne dla przedsiębiorców.
 • Zwiększenie atrakcyjności inwestycyjnej regionu poprzez budowę i przebudowę dróg mających znaczenie dla funkcjonowania naszej części województwa, oraz budowę lotniska regionalnego.
 • Inwestycje w sport i turystykę w tym budowa i modernizacja obiektów sportowych i rekreacyjnych zwłaszcza stadionu, parku wodnego i bulwarów w Łomży oraz pływalni w Grajewie. Pełnowymiarowa hala sportowa w każdej gminie.
 • Inwestycje w ochronę unikalnego środowiska – rozbudowa sieci kanalizacyjnych, oczyszczalni ścieków i systemów zagospodarowania odpadów.
 • Dbałość o edukację i kulturę – nacisk na budowę, rozbudowę i modernizację szkół wszystkich szczebli i dofinansowanie jednostek kultury.
 • Modernizacja placówek ochrony zdrowia w tym Szpitala Wojewódzkiego w Łomży oraz utrzymanie oddziałów Pogotowia Ratunkowego w Łomży, Kolnie i Grajewie.
 • Rolnictwo szansą na rozwój. Wykorzystanie użytków rolnych na rozwój produkcji mleka. Inwestycje w infrastrukturę na obszarach wiejskich.

Jacek Piorunek
• lat 42, żonaty, 2 dzieci, mieszkaniec Łomży
• radca prawny, samorządowiec, specjalista Centrum Pomocy Rodzinie
• sprawował funkcje zastępcy dyrektora Wydziału Organizacji i Nadzoru Urzędu Wojewódzkiego w Łomży, wicestarosty łomżyńskiego, przewodniczącego Komisji Polityki Europejskiej Związku Powiatów Polskich, radnego Sejmiku Województwa Podlaskiego, prezesa Stowarzyszenia Bezpieczna Ziemia Łomżyńska , zastępcy wójta Gminy Wizna, doradcy prawnego NSZZ Solidarność w Łomży i Kolnie
• doskonale włada językiem niemieckim i dobrze angielskim
• miłośnik piłki nożnej, żeglarstwa i jeziora Rajgrodzkiego
• aktywny działacz społeczny
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
 1. Analityki ruchu na naszych serwisach
 2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
 3. Personalizowania reklam
 4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę