Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 31 marca 2023 napisz DONOS@

XIII Dni Kultury Chrześcijańskiej za nami

- Wyrobiona jest już dobra tradycja radosnego wyznawania wiary - podsumowuje ks. Marek Dembiński, organizator Dni Kultury Chrześcijańskiej w Łomży od pierwszej edycji. - Współpraca ze wszystkimi instytucjami układała się pomyślnie, za co każdemu serdecznie dziękuję. Trwający prawie tydzień cykl imprez obfitował w rzeczywiście radosne wydarzenia. Tysiące diecezjan uczetniczyło w koncertach, spektaklach i konkursach, które przygotowali klerycy, księża i młodzież z ruchów i stowarzyszeń katolickich.

Święto kultury pod znakiem wiary rozpoczęło się pięknym spektaklem i żywiołowym koncertem zespołu kleryckiego Biało-Czarni w sali Liceum Katolickiego przy ul. Sadowej. 40-lecie pracy naukowej ks. prof. zw. Witolda Jemielitego, cenionego historyka i wykładowcy Wyższego Seminarium Duchownego, uczczono konferencją, zaś jubilata obdarowano wiecznym piórem. Publiczne Gimnazjum nr 3 zorganizowało II Międzygimnazjalny Konkurs Recytatorski, w którym wystartowali uczniowie, m.in., Gimnazjum Katolickiego, PG nr 1, PG nr 3, PG nr 6, PG nr 8 i PG nr 9 z Łomży oraz z gimnazjów w Jedwabnem, Śniadowie i Piątnicy. Kaplica pw. Krzyża Świętego tradycyjnie wypełniła się fanami gwiazdy DKCh, którą w tym roku była Viola Brzezińska. Łomżyńska Orkiestra Kameralna zagrała koncert pod batutą Jana Miłosza Zarzyckiego. Dyrygent poprowadził też 200-osobowy zespół połączonych chórów: Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st., SP nr 10, Voci Unite i seminaryjnego.   
- Na sobotni Przegląd Piosenki Religijnej przygotowaliśmy 700 pączków i też ich zabrakło - mówi duszpasterz. - W sali widowiskowej ŁOK wystąpiło ponad 40 dziecięcych i młodzieżowych zespołów i chórów z Diecezji Łomżyńskiej.
Dzisiaj około stu uczestników III Białego Rajdu wyruszyło z łomżyńskiej Muszli i ul. Rybaki przez nowy most dotarło do Drozdowa. Śpiewali radosne pieśni religijne. Wśród piechurów byli, mi.in., kapucyni i harcerze. Rajd poświęcony był po raz kolejny pamięci Jana Pawła II.
Mirosław R. Derewońko

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę