Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 22 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radionadzieja.pl

Zadłużenie Szpitala

Osiem milionów złotych przekroczyło zadłużenie łomżyńskiego Szpitala. Jak twierdzi zastępca dyrektora Jan Bajno – to bardzo dużo, ale i tak w Łomży jest o wiele lepiej niż w innych podobnych placówkach tego typu w kraju. Zadłużenie tutejszego szpitala narasta stale od kilku lat. Tylko w ciągu pierwszych czterech miesięcy tego roku wzrosło ono o około 800 tysięcy złotych. Powodem nowego zadłużania się szpitala jest zbyt niska cena za tzw. punkt usług medycznych płacona przez Narodowy Fundusz Zdrowia. W tym roku "punkt medyczny jest tańszy od ubiegłorocznego o około 2 złote. (W 2003 - punkt kosztował ponad 11 złotych, w 2004 kosztuje ponad 9 złotych)

Dodatkowo sytuację finansową szpitali popsuł Vat wprowadzony od maja m.in.: na lekarstwa i używane w szpitalach jednorazowe rękawiczki, strzykawki itp.
Okazuje się jednak, że na zadłużenie łomżyńskiego Szpitala największy wpływ miała słynna ustawa 203 złote. Jej pełna realizacja kosztowałaby szpital 16 milionów złotych. Do tej pory szpital w Łomży z tego tytułu wypłacił pielęgniarkom około 9-ciu milionów.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę