Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 01 kwietnia 2023 napisz DONOS@

„Mała matura”

Ponad tysiąc gimnazjalistów z Łomży we wtorek o 9.00 rozpocznie pisanie egzaminu gimnazjalnego. Najpierw uczniowie napiszą test z wiedzy humanistycznej, a w środę część matematyczno-przyrodniczą. Od tego, jak zaliczą egzamin, zależeć będzie do którego liceum będą przyjęci. Egzamin jest obowiązkowy. Jeżeli jakiś uczeń nie przystąpi dodo niego w danym roku, musi powtórzyć ostatnią klasę gimnazjum i przystąpić do egzaminu w roku następnym.

Najwięcej gimnazjalistów przystąpi do egzaminu w Publicznym Gimnazjum nr 1. Tu uczniów ostatnich klas szkoły jest aż 340. Najmniej – bo zaledwie kilkanaście osób - przystąpi do egzaminy w „Jańskim”.
Z każdej części egzaminu gimnazjalnego można otrzymać maksymalnie 50 punktów. Pierwszy egzamin gimnazjalny odbył się w 2002 r. Z łomżyńskich gimnazjów dotychczas najlepsze wyniki osiągali uczniowie PG nr 6 działającym przy I LO.
 
Nad przebiegiem egzaminów czuwać będą egzaminatorzy z łomżyńskiej Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Oni też sprawdzą prace uczniów. 14 czerwca będą znane wyniki. 22 czerwca do szkół trafią pisemne zaświadczenia o tym, jak każdy z uczniów zdał.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę