Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 23 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Dzień Otwartych Drzwi w III LO

Prezentacje profilów klas i zasad rekrutacji do szkoły przygotowuje III Liceum Ogólnokształcące w Łomży im. Żołnieży Obwodu Łomżynskiego Armii Krajowej. Szkoła organizuje w sobotę dzień otwarty dla gimnazjalistów i ich rodziców. Spotkanie rozpocznie się o 10-tej w szkolnej hali sportowej. Po krótkiej części artystycznej przygotowanej przez uczniów liceum, na gimnazjalistów i ich rodziców czekać będa uczniowie i nauczyciele łomżyńskiego ogólniaka. Będzie można zwiedzić szkołę a w klasach porozmawiać z uczniami i nauczycielami prowadzącymi zajęcia o różnych profilach nauczania. W liceum jest ich sporo. Młodzież uczy się w klasach z rozszerzeniem biologii i chemii, matematyki i informatyki, humanistycznych: języka polskiego, historii i wiedzy o kulturze a także klasie językowej.

 

- Na miejscu gimnazjalistów pytałabym nie tyle o przeliczanie ocen na punkty, bo to w każdej szkole jest tak samo – mówi Renata Maliszewska zastępca dyrektora placówki. - Pytłabym bardziej o sposoby prowadzenia zajęć i o osiągnięcia uczniów – dodaje. III LO jest szkołą, której absolwencji na maturze z języka polskiego, znaleźli się wśród najlepszych w miejście. Wyjątkowo dobrze wypadka również w placówce tzw.: przyrost wiedzy ucznia gdzie porównuje się wiedzę ucznia wyniesioną z gimnazjum z tą, z która kończy liceum.

Trzeci łomżyński ogólniak, to także szkoła o bogatych tradycjach sportowych. Jako jedyna placówka w regionie dysponuje pełnowymiarowymi, ziemnymi kortami tenisowymi, na których odbywają się nawet ogólnopolskie zawody. Tenis to sportowa wizytówka szkoły. Właśnie w oparciu o tę dyscyplinę sportu młodzież uczy się w klasie sportowej.

W placówce 45 nauczycieli uczy ponad 600 osób, w klasach pierwszych od września naukę rozpocznie ponad 200 absolwentów gimnazjów.

Na zainteresowanych, młodzież i nauczyciele III LO będą czekać jutro od 10-tej do 12-tej.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę