Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 17 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Nie będzie spółki pracowniczej

Pracownicy łomżyńskiego PKS-u nie sprywatyzują zakładu. Wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski definitywnie zakończył oczekiwanie na powołanie spółki pracowniczej przez tzw. Grupę Inicjatywną i zarząd firmy. Choć po ponad półrocznych poszukiwaniach udało się przekonać nieco ponad połowę załogi do zawiązania spółki pracowniczej, to grupie tej nie udało się uzbierać minimalnego wkładu finansowego, który wynosił ponad 1 mln 300 tys zł.

 Wojewoda podlaski już pod koniec marca polecił rozpocząć przygotowanie wniosku o komercjalizację – czyli przekształcenie w spółkę Skarbu Państwa łomżyńskiego PKS-u. Ma to nastąpić z początkiem lipca tego roku.

Przypomnijmy PPKS w Łomży to ostatnia państwowa firma w mieście. Jej prywatyzacja ciągnie się od kilku lat. W czerwcu ubiegłego roku przeprowadzono referendum zakładowe, w którym zdecydowana większość załogi - 78% głosujących - opowiedziało się za powołaniem spółki pracowniczej, która przejęłaby firmę. Później w firmie narastało coraz więcej konfliktów, a skończyło się tym, że załoga podzieliła się niemal na równe połowy. Jedna część chciała powołania spółki pracowniczej, druga zdecydowanie się temu sprzeciwiała. Konflikt doprowadził m.in. do zwolnień z pracy kilku osób i procesów sądowych. Ostatecznie okazało się, że zwolennicy powołania spółki pracowniczej nie są w stanie zebrać wymaganego prawem wkładu własnego aby spółkę powołać i rozpocząć z wojewodą rozmowy o prywatyzacji firmy.
Teraz wojewoda definitywnie stwierdził, że dłużej już nie będzie czekał na spółkę pracowniczą i że  firma zostanie skomercjalizowana.      

Łomżyński PPKS zatrudnia około 240 pracowników w Łomży oraz w filiach w Kolnie i Grajewie.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę