Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 23 marca 2023 napisz DONOS@

Sprawdzą szóstoklasistów

Ponad 800 szóstoklasistów z sześciu łomżyńskich podstawówek przystąpi w czwartek do pierwszego poważnego egzaminu w życiu. Choć jego wynik nie ma wpływu na „promocję” uczniów do gimnazjum jest bardzo ważny dla podstawówek i pracujących w nich nauczycieli i dyrektorów. Sprawdzian szóstoklasisty to pierwszy „zewnętrzny” sprawdzian wiedzy uczniów kończących edukację w szkole podstawowej i faktyczny sprawdzian poziomu szkoły.

Sprawdzian po szóstej klasie to egzamin powszechny i obowiązkowy, a to oznacza, że muszą do niego przystąpić wszyscy uczniowie. We wszystkich szkołach w całej Polsce odbywa się w tym samym dniu i o tej samej godzinie – w czwartek 12 kwietnia od godziny 9.00. Dla uczniów, którzy z przyczyn losowych lub zdrowotnych nie będą mogli przystąpić do sprawdzianu teraz został wyznaczony  dodatkowy termin – 5 czerwca. Jeśli ktoś nie będzie mógł przystąpić do egzaminu w tych terminach musi powtórzyć szóstą klasę, ale każdy uczeń który do sprawdzianu przystąpi, niezależnie od wyniku musi być przyjęty do gimnazjum w swoim rejonie.

Na sprawdzianie badany i oceniany jest, poziom osiągnieć uczniów w zakresie pięciu obszarów umiejętności: czytania, pisania, rozumowania, korzystania z informacji i wykorzystywania wiedzy w praktyce.

Aby szóstoklasistom w pisaniu sprawdzianu nie przeszkadzać wszyscy inni uczniowie podstawówek w tym dniu mają wolne.
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę