Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radio.bialystok.pl

Afera paliwowa

Szesnastu podejrzanych, w tym trzech łomżyńskich przedsiębiorców objetych jest aktem oskarżenia w aferze paliwowej, który trafił właśnie do łomżyńskiego sądu. Czterdziestokilkulatkowie: Andrzej A., Michał R. i Wojciech B. zajmowali się, zdaniem prokuratora , nielegalna produkcja oleju napedowego, na czym Skarb Państwa stracił ponad 25 mln zł nieodprowadzonego podatku akcyzowego i prawie 6 mln podatku VAT. Za oszustwa karno- skarbowe grożą im kary do 3 lat pozbawienia wolności, jednak przy okazji niejako postawiono im zarzuty fałszowania dokumentacji, co już zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Aktem oskarżenia objętych jest także 13 innych osób - głównie kontrahentów przedsiebiorczych producentów ale także inspektor łomżyńskiego Urzędu Skarbowego. Jemu postawione zostały zarzuty m.in. nierzetelnego kontrolowania firmy, utrudnianie postępowania i fałszowania dokumentów.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę