Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 marca 2023 napisz DONOS@

Konkretny człowiek, konkretny krzyż

I było tak jak prawie dwa tysiące lat temu: zimno, kotłująca się ciżba ludzka, wrzaski "Ukrzyżuj go!" i samotny człowiek. I samotny tłum. Czerń nocy, blask ognisk i pochodni, szmer ściszonych rozmów. Po raz trzeci ojcowie, bracia i postulanci zakonu kapucynów przedstawili z młodzieżą z I, II i III LO wstrząsające sceny z pojmania, procesu i ukrzyżowania Chrystusa. Przypatrywało się realistycznym scenom ok. tysiąca widzów. Z nieba w milczeniu spoglądały na nich gwiazdy.

"W dzień końca świata pszczoła krąży nad kwiatem nasturcji..." - mówi poeta. Nie dzieje się nic, jeśli tego nie dostrzeżemy. Odwieczna naiwna utopia ludzkości. Dopełniała się historia zbawienia, które codziennie dokonuje się na Golgocie i na Muszli. W Jerozolimie i w Łomży. Zjazdem przejeżdżały samochody... Goście hotelowi wyglądali zaciekawieni... Fotoreporterzy zawodowi i amatorzy oraz kamerzyści błyskali fleszami... Widzowie Pasji, obrazów Męki Pańskiej przygotowanych pod kierownictwem o. Adama Michalskiego trzęśli się z zimna, ale najbardziej drżał pozbawiony odzienia odtwórca roli Chrystusa. Nad wszystkimi błyszczały milczące gwiazdy...
- Chcieliśmy uzmysłowić tym przedstawieniem w plenerze, że to, o czym  czytamy w ewangeliach, dzieje się na żywo - powiedział o. Adam, przed którym Pasję przygotowywali już o. Paweł Truszkowski i o. Mieczysław Lewocki. - Że Bóg nie pisze naszej historii życia abstrakcyjnie, ale przez konkretnego człowieka i konkretny krzyż.

MRD 

210204100642.gif
Foto:
Foto: przed inscenizacją
Foto: przed inscenizacją
Foto: przed inscenizacją
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto: oto człowiek
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę